Zo bespaart u op brok
Door de geopolitieke onrust, droogte en lage waterstand stijgen de grondstofprijzen, daarmee de brokprijzen en dus de voerkosten van uw melkveebedrijf. Met vochtrijk mengvoer kunt u in veel gevallen brok, krachtvoerachtigen of losse grondstoffen in het rantsoen vervangen. Hoe? Dat zetten wij graag voor u op een rij.
Eiwit vervangen
U kunt eiwit uit krachtvoer vervangen met verschillend stapelbaar vochtrijk voer:
- Bierbostel
- Energi+
- Maisbostel+
- Proti+
Heeft of wilt u een silo met roerwerk? Dan is vloeibaar mengvoer interessant. Eiwit kunt u dan toevoegen met:
- Protiwanze
- Rupro+
- Smulmax+
Energie vervangen
Energierijk krachtvoer kunt u in verschillende vormen vervangen:
met stapelbaar vochtrijk mengvoer:
- aardappelpersvezels
- corngold
- Energi+
- Gluco+
- Puree+
In vloeibare vorm:
- Smulmax+
Eigen ruwvoerbenutting verhogen
Brok besparen kan ook door uw eigen ruwvoer nog beter te benutten. Vochtrijk mengvoer helpt daar bij. Het plakt de verschillende delen aan elkaar, geeft extra smaak en doordat vochtrijk mengvoer ook eiwit en/of energie bevat, vult u een eventueel tekort direct aan. Dit kan zelfs zonder mengwagen. In de praktijk zien we stijgende ruwvoeropnames bij het gebruik van onder andere Gluco+, Proti+ en Energi+.Tip: dit kan ook door uw graskuil af te dekken. Lees meer over een bijproduct op uw graskuil.
Advies op maat bij krachtvoer vervangen
Welk vochtrijk voer past, hoeveel u moet voeren en wat de ideale voerstrategie is? Dat is maatwerk. Daarom staan onze binnendienst en de adviseur in uw regio graag voor u klaar. Bel gerust naar T 0252 536 146, wij denken graag vrijblijvend met u mee.